Liceum Infotech

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Liceum INFOTECH mieści się w centrum Białegostoku, w budynku Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych, przy ulicy Ciepłej 40, w budynku E.

Nasz adres:
Liceum INFOTECH
ul. Ciepła 40E
15 – 472 Białystok

Liceum Ogólnokształcące INFOTECH jest nową inicjatywą Klastra, drugą po Technikum Programistycznym, nowoczesną szkołą, łączącą tradycyjne profile nauczania z nowoczesnymi technologiami.

Przygotowujemy młodych ludzi do zawodów przyszłości w branżach z zakresu IT oraz programowania i cyberbezpieczeństwa z elementami nowych technologii.

W ramach liceum:
– zapewniamy przygotowanie do matury na wysokim poziomie
– kładziemy nacisk na języki obce na poziomie rozszerzonym
– oferujemy unikalne specjalizacje.

Liceum INFOTECH jest jedyną szkołą w Białymstoku, która wdraża fiński model edukacji.

Tak, jest to szkoła płatna. Do uiszczenia jest wpisowe, jak i całoroczne czesne Tutaj możesz zapoznać się z wysokością opłat.

Tak. Zniżki otrzymują w pierwszej kolejności uczniowie zdolni, których sytuacja finansowa jest przeszkodą w uiszczaniu pełnej kwoty czesnego. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z nami. Tutaj dowiesz się więcej o wysokości wpisowego.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 już ruszyła! Liczy się kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona. Nie zwlekaj i wypełnij formularz!

Pierwszym krokiem rekrutacyjnym jest zarejestrowanie się poprzez formularz rekrutacyjny DOSTĘPNY TUTAJ. Następnie zapraszamy na test kompetencyjny oraz indywidualną rozmowę z przedstawicielem szkoły.

 

Dokumenty mogą Państwo wysłać pocztą na adres szkoły, bądź dostarczyć je osobiście do sekretariatu szkoły. Po pozytywnej decyzji przyjęcia do szkoły, od 23 czerwca 2024 proszę dostarczyć do sekretariatu oryginały świadectw (ukończenia szkoły podstawowej, wyniki egzaminu ósmoklasisty). Dodatkowo, należy dostarczyć kartę zdrowia dziecka z poprzedniej placówki edukacyjnej.

Tak. Przyjmujemy uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Nie dyskwalifikujemy żadnego kandydata. Najważniejszy jest dla nas test kompetencyjny oraz rozmowa kwalifikacyjna, w której główną rolę odgrywa kandydat ubiegający się o miejsce w naszej szkole.

Niestety, na chwilę obecną nie posiadamy zintegrowanego internatu. Bursa, z którą współpracujemy to Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, przy ulicy Warszawskiej 62. Dokładny adres:

Internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 2
ul. Warszawska 62
15-007 Białystok

Nie. Należy jedynie dostarczyć kartę zdrowia dziecka z poprzedniej placówki edukacyjnej.

 

Oczywiście. Zapraszamy! Prosimy zgłosić się do sekretariatu, abyśmy mogli odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania i oprowadzić po naszej szkole.

 

Tak. Prosimy jednak pamiętać o wcześniejszym umówieniu terminu spotkania. Po rejestracji poprzez formularz, oddzwonimy i umówimy się na spotkanie z Dyrekcją.

Tak. W naszej szkole organizujemy szereg interesujących zajęć dodatkowych. Ostateczny plan zajęć dodatkowych jest udostępniany co roku po rozpoczęciu Roku Szkolnego.

Nasze liceum oferuje naukę na specjalizacji media cyfrowe.

Nasi nauczyciele posiadają wiele lat doświadczenia w nauczaniu i z pewnością poradzą sobie z przekazaniem niezbędnej wiedzy. Dodatkowo, z tak ważnych przedmiotów jak matematyka czy języki obce organizowane są zajęcia wyrównawcze.

 

W naszej szkole świetnie odnajdzie się każdy ambitny, pełen pomysłów i pasji uczeń! Niezależnie od jego doświadczenia z udziałem w olimpiadach. Naszym atutem jest duża indywidualizacja nauczania, w zależności od predyspozycji ucznia.

W okresie czerwiec-lipiec 2024 prosimy o dostarczenie aktualnego zdjęcia do legitymacji w wersji papierowej do akt (2 sztuki) i elektronicznej do e-legitymacji i mLegitymacji, które należy przesłać na kontakt@infotech.edu.pl (nazwa pliku to imię i nazwisko ucznia, tytuł e-maila: imię i nazwisko ucznia – zdjęcie do legitymacji LICEUM). Uwaga! Tylko wysłane zgodnie z powyższym e-maile będą akceptowane.