Liceum Infotech

Festiwal Żubroffka od kilkunastu lat jest najważniejszym wydarzeniem filmowym na Podlasiu 🤩

W programie znajdują się warsztaty dla dzieci i dorosłych, międzynarodowe śniadania filmowe, panele dyskusyjne i wystawy 😊

ŻUBROFFKA to nie tylko przegląd dorobku twórców filmów krótkometrażowych.

W ramach jednego z warsztatów festiwalu „Podczas produkcji nie ucierpiał żaden posiłek” uczniowie naszego Liceum ze specjalizacji media cyfrowe, młodzi pasjonaci sztuki filmowej, pochylili się nad globalnym problemem marnowania żywności.

Z profesjonalnym wsparciem Marianny Rudakovej tworzyli film promujący dobre nawyki mogące realnie wpłynąć na zmniejszenie ilości marnowanego na świecie jedzenia ☺️

Prowadząca zajęcia, Marianna Rudakova jest pochodzącą z Białorusi animatorką i reżyserką animacji poklatkowych. Należała do grupy organizacyjnej Mińskiego Niezależnego Klubu Filmowego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich na forum animacji Animarkt w 2020 roku oraz w programie wzrostu w branży stop motion Stopmolab.

Dziękujemy Pani Mariannie za zaangażowanie i podzielenie się wiedzą z naszą młodzieżą💐