Liceum Infotech

We wtorek (7 listopada) w VII Liceum Ogólnokształcącym odbyła się konferencja „Sztuczna inteligencja wyzwaniem dla współczesnej edukacji”, której byliśmy współorganizatorem. W tym ważnym dla przyszłości białostockiego szkolnictwa spotkaniu wzięli udział prelegenci, dyrektorzy i nauczyciele z miejskich instytucji oświatowych. Wspólnie rozpoczęli dialog na temat perspektyw edukacji i jej związku ze sztuczną inteligencją (AI).

W wydarzeniu wzięło udział ponad 140-stu znakomitych prelegentów, dyrektorów oraz nauczycieli białostockich placówek oświatowych.

Konferencja potwierdziła, że stoimy na progu edukacyjnej rewolucji, w której AI odgrywa coraz istotniejszą rolę. Nie jest to tylko wymiana wiedzy, ale przede wszystkim zapowiedź głębokich zmian, które są nieuchronne w kontekście globalnych trendów technologicznych.

„Otwieramy nowy rozdział w historii edukacji w Białymstoku. Dzisiejsze wydarzenie to nie tylko okazja do podzielenia się wiedzą, ale także istotny krok w kierunku integracji nowych technologii z procesem nauczania,” powiedziała Katarzyna Kaczyńska, Dyrektor Szkół INFOTECH.

Uczestnicy konferencji skupili się na potrzebie zmiany paradygmatu edukacyjnego, akcentując znaczenie praktycznego zastosowania AI w nauczaniu. Zostało to zilustrowane prezentacjami dotyczącymi nowych metod dydaktycznych i narzędzi, które mogą znacząco wpłynąć na jakość i efektywność kształcenia.

Ważnym aspektem dyskusji była również analiza i opracowanie nowych programów nauczania, które przygotują przyszłe pokolenia do wyzwań związanych z dynamicznie zmieniającym się rynkiem pracy, zwłaszcza w dziedzinie technologii i sztucznej inteligencji.

„Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć przyszłość edukacyjną Białegostoku. Nasza współpraca z tak prestiżowymi instytucjami umożliwia nam stawienie czoła wyzwaniom XXI wieku,” zaznaczył Adam Kamiński, Prezes Fundacji INFOTECH.

Niech dzień 7 listopada, zostanie dniem, w którym rozpoczęliśmy budowanie mostu pomiędzy białostockimi szkołami w stronę technologicznej przyszłości.

Dziękujemy naszym partnerom: Joanna Misiuk – Radna Miasta Białystok, Politechnika Białostocka, GeoCampIceland, VII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku , oraz Fundacji #BiałystokDziałaMY za współorganizowanie tego przełomowego wydarzenia.

Materiały do pobrania

Oferta szkoleniowa

Konferencja została zorganizowana w ramach projektu „Technologie przyszłości w dzisiejszej szkole”, który korzysta z dofinansowania o wartości 217 161,00 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.