Liceum Infotech

Szkoła przyszłości już dziś! Wdrożyliśmy w Liceum INFOTECH nowatorską metodę nauczania wykorzystującą wirtualną rzeczywistość (VR). Wprowadziliśmy Oculus Quest 2 – najnowocześniejsze gogle VR na rynku – jako integralną część naszej metody dydaktycznej.

Wirtualna rzeczywistość to technologia, która otwiera przed nami nowe możliwości, zwłaszcza w edukacji. Przy pomocy gogli Oculus Quest 2 uczniowie będą mogli doświadczyć, jak wygląda nauka na zupełnie nowym poziomie.

Jednym z głównych atutów VR jest możliwość zanurzenia się w interaktywne środowisko, które pozwala na lepsze zrozumienie i przyswojenie materiału. Przykładowo, uczniowie mogą odwiedzić starożytne cywilizacje, przemierzać kosmiczne galaktyki lub eksplorować mikroskopijne struktury komórek – wszystko to bez opuszczania klasy.

Nauczanie z wykorzystaniem Oculus Quest 2 ma wiele korzyści:

  1. Interaktywność – Wirtualna rzeczywistość jest niezwykle interaktywna. Dzięki temu uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w procesie nauczania, a nie tylko biernie słuchać wykładu.

  2. Zrozumienie – VR pomaga w lepszym zrozumieniu skomplikowanych koncepcji, które mogą być trudne do wyobrażenia, dzięki możliwości 'przeżycia’ materiału.

  3. Zachowanie informacji – Wirtualna rzeczywistość pomaga w lepszym zapamiętywaniu informacji. Doświadczenie VR jest tak intensywne, że może pozostawić trwałe wspomnienia, co przekłada się na lepsze przyswojenie materiału.

  4. Motywacja – VR wprowadza element zabawy do edukacji, co może zwiększyć motywację do nauki.

  5. Bezpieczeństwo – Uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku VR.

Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju nowoczesnej edukacji, oferując naszym uczniom najbardziej innowacyjne rozwiązania. Oculus Quest 2 to kolejny krok na drodze do stworzenia przyszłości edukacji, gdzie granice nauki są praktycznie nieograniczone.

Zapraszamy wszystkich ósmoklasistów do zanurzenia się w niezwykły świat nauczania z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości!

Wiecej informacji na https://rekrutacja.infotech.edu.pl