Liceum Infotech

W Ogólnopolskim Dniu Walki z Depresją chcemy poruszyć temat bliski zarówno rodzicom, jak i dzieciom – pasję do odkrywania i uczenia się. 
 
Drodzy rodzice, w świecie pełnym wygórowanych aspiracji i niespełnionych oczekiwań, łatwo zapomnieć, że każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie i ma w sobie nieskończony potencjał. Czy pamiętacie moment, gdy odkryliście swoją pasję? Pozwólmy naszym dzieciom na te same odkrycia. 
 
Rozumiemy, że pragnienie, aby Wasze dzieci osiągały sukcesy, jest naturalne. Jednak ważne jest, by pamiętać, że nasze marzenia i ambicje mogą czasami nieświadomie wywierać na nich presję, sprawiając, że czują się przytłoczeni.
 
Dajmy naszym dzieciom przestrzeń i wsparcie, by mogły odkrywać swoje zainteresowania na własnych warunkach, pozwalając im na popełnianie błędów i ucząc ich, że porażka to część procesu nauki, prowadząca do wzrostu. 
 
Przypominajmy dzieciom, że ich wartość nie jest mierzona tylko osiągnięciami szkolnymi czy zawodowymi, ale także zdolnością do bycia szczęśliwymi, zdrowymi i spełnionymi osobami. 
 
A wy, młodzi odkrywcy, pamiętajcie, że świat stoi przed wami otworem! Nauka to nieskończona przygoda, która pozwala na zmianę świata na lepsze. Wasza ciekawość i marzenia mają ogromną moc. 
 
W obliczu presji i oczekiwań najważniejsze jest, by podążać za tym, co naprawdę was interesuje i pasjonuje. Każdy z was jest wyjątkowy i wnosi coś niepowtarzalnego do tego świata. Nie bójcie się zadawać pytań i eksplorować nieznane. 
 
Pamiętajcie, edukacja to podróż, która nie zna granic, a największe odkrycia często zaczynają się od prostego „dlaczego?”. 
 
Zaufajmy, że nasze dzieci znajdą swoją drogę. Cieszmy się z każdego ich kroku, nawet jeśli prowadzi on w nieoczekiwanym kierunku.