Liceum Infotech

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku w dniu 16.04 przeprowadził inspirujące spotkania informacyjne dla uczniów Liceum INFOTECH, w klasach 2aL i 4L, specjalizacja biznes-prawo. Te wyjątkowe warsztaty były okazją do zdobycia cennych umiejętności i wiedzy.

Podczas pierwszego spotkania, uczniowie klasy 2aL zgłębiali tajniki skutecznego tworzenia dokumentów aplikacyjnych, takich jak CV i list motywacyjny. Doradczyni zawodowa przedstawiła kluczowe strategie, które pomagają wyróżnić się podczas procesu rekrutacji, oferując praktyczne wskazówki, które z pewnością zwiększą ich szanse na rynku pracy.

Z kolei uczniowie klasy 4L wzięli udział w warsztacie „Moja firma”, który przygotowywał ich do pozyskania środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Spotkanie to było także okazją do odkrycia motywacji i czynników niezbędnych do prowadzenia własnego biznesu.

Oba spotkania były prowadzone w sposób interaktywny, co sprzyjało zaangażowaniu i aktywnej partycypacji uczestników. Uczniowie mieli okazję nie tylko zgłębić teoretyczne aspekty biznesu i zatrudnienia, ale również zadawać pytania i dzielić się własnymi przemyśleniami.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Katarzyny Janewicz, która zorganizowała te wartościowe warsztaty.