Liceum Infotech

Szanowni Rodzice!

Nasza szkoła ma zaszczyt uczestniczyć w programie „Szkoła Myślenia Pozytywnego”. Dzięki współpracy z twórcami programu oraz ZDAY.pl, chcemy zaprosić Państwa do skorzystania z bezpłatnego Ogólnopolskiego Testu Dysleksji (klik!). Test będzie dostępny online między 5 a 10 października. Aby wziąć udział, wystarczy pobrać dedykowaną aplikację lub zarejestrować się przez przeglądarkę.

Test jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz średnich, począwszy od 4 klasy szkoły podstawowej. Do przeprowadzenia testu niezbędny jest jedynie smartfon z dostępem do internetu.

Celem Ogólnopolskiego Testu Dysleksji jest wczesne wykrycie ewentualnych symptomów dysleksji. Jeśli Państwa dziecko osiągnie wysoki wynik, warto rozważyć wizytę w poradni psychologiczno-pedagogicznej. To tam specjaliści przeprowadzą dogłębne badania, postawią diagnozę i w przypadku potwierdzenia dysleksji, wystawią odpowiednie zaświadczenie. Zaświadczenie to może być kluczem do dostosowania warunków egzaminów, takich jak matura czy egzaminy zawodowe, do potrzeb ucznia z dysleksją.