Liceum Ogólnokształcące INFOTECH to miejsce gdzie cenimy indywidualne podejście do ucznia. Szanujemy wyjątkowość każdego człowieka i doceniamy jego charakter. Chcemy być oparciem dla młodzieży w tych trudnych czasach. Dlatego edukację opieramy na wartościach i budowaniu relacji. Motywujemy, a nie kategoryzujemy. Współpracujemy zamiast rywalizować. To nowoczesny sposób prowadzenia edukacji, w przeciwieństwie do szkoły autorytarnej, która uczy, stresuje i wpędza w kompleksy. Dorastający młodzi ludzie żyją w przekonaniu, że świat jest wrogi. Stąd tak wiele przypadków zapadania na depresję wśród dzieci i młodzieży. Statystyki są alarmujące. Jak możemy przeciwdziałać depresji wśród młodych pokoleń? Zadbajmy o profilaktykę zdrowia psychicznego we wczesnym etapie, już od najmłodszych lat.

„Już rodzice, mądrze wychowując dzieci, mogą je ustrzec przed zaburzeniami psychicznymi. Wojciech Eichelberger trafnie napisał, że szczęśliwe dzieci wychowują szczęśliwi rodzice. Najważniejsze, by być dobrym wzorem, bo dziecko nie robi tego, co my mówimy, ale robi to, co my robimy. Trzeba przygotować je zawczasu na trudy życia, oswoić z porażką, ale też pokazywać, że prawie wszystkie przeszkody są do pokonania. Ciemna strona życia nie dominuje”.

źródło: