Liceum Infotech

W czwartek, 23 maja 2024 roku, nasi uczniowie z Liceum INFOTECH mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w warsztatach inwestowania na rynkach finansowych.

Pod opieką pani Katarzyny Janewicz, uczniowie odwiedzili Politechnikę Białostocką, gdzie spotkali się z dr Iwoną Piekunko-Mantiuk z Katedry Marketingu i Turystyki na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Warsztaty miały na celu wprowadzenie uczniów w świat inwestycji na rynku OTC (handel pozagiełdowy).

Uczniowie mieli okazję poznać różnorodne instrumenty finansowe, takie jak kontrakty różnic kursowych (CFD) na waluty, metale szlachetne, surowce, indeksy giełdowe oraz popularne kryptowaluty.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał wirtualne środki w wysokości 100 000 zł, które mógł zainwestować.

Największym zainteresowaniem cieszyły się inwestycje w Bitcoina, EUR/USD oraz kontrakty surowcowe.

Uczniowie szybko przekonali się, że inwestowanie wymaga nie tylko intuicji, ale przede wszystkim wiedzy i odpowiedniego przygotowania, co potwierdziły pierwsze straty na transakcjach.

Po zakończeniu części warsztatowej mgr Tomasz Trochimczuk zapoznał uczniów z ofertą edukacyjną Wydziału Inżynierii Zarządzania oraz oprowadził po najciekawszych miejscach na wydziale. Była to doskonała okazja, by bliżej poznać możliwości, jakie daje kształcenie na Politechnice Białostockiej.

Dziękujemy Pani Katarzynie Janewicz za zorganizowanie tego niezwykle pouczającego wyjścia, które z pewnością poszerzyło horyzonty naszych uczniów i wzbudziło zainteresowanie tematyką inwestycji finansowych.