Liceum Infotech

W dniach 27-29 maja 2024 r. mieliśmy przyjemność gościć czterech uczniów oraz opiekuna z Gimnazjum w Rużomberku na Słowacji. Wizyta miała na celu wymianę doświadczeń w zakresie IoT oraz nowoczesnych technologii.

Podczas wizyty uczniowie ze Słowacji wspólnie z naszymi uczniami realizowali projekty z zakresu IoT, uczestniczyli w szkoleniach dotyczących wykorzystania AI w edukacji oraz warsztatach Arduino. Była to doskonała okazja do dzielenia się wiedzą i pasją do nowoczesnych technologii.

Jednym z głównych punktów programu była wycieczka do Czarnej Białostockiej, gdzie razem zamontowaliśmy wyspę czujników. Innowacyjne przedsięwzięcie miało na celu monitorowanie parametrów wodnych w lokalnych zasobach wodnych, wykorzystując technologię LoRaWAN do przesyłania danych z czujników do platformy OmniStream.

Dodatkowo odwiedziliśmy Supraśl, aby pokazać im już zamontowane czujniki. 

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak inspirującym przedsięwzięciu, które nie tylko poszerza horyzonty naszych uczniów, ale także buduje międzynarodowe przyjaźnie i współpracę. Wizyta była możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze środków The Velux Foundations.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie inicjatywy, które pozwalają na wymianę wiedzy i doświadczeń w dynamicznie zmieniającym się świecie technologii.