Liceum Infotech

Dlaczego zdecydowałaś się na wybór Liceum INFOTECH jako szkoły średniej?

Przed dokonaniem wyboru, jakie liceum wybiorę bardzo zależało mi na tym, by pójść do szkoły, która nie tylko da mi przestrzeń, by rozwijać się osobiście, ale i narzędzia, dzięki którym mogłabym zdobywać większą wiedzę. 

Wiedziałam, że nie chce być w miejscu, w którym tylko przechodziłabym przez narzucane schematy, ale tam, gdzie będę miała możliwość robienia tego co naprawdę mnie interesuje.

INFOTECH spośród innych szkół wyróżnia się na pewno wyjątkową kadrą, którą tworzą ludzie uczący z pasją – co jest kluczowe w edukacji, by otaczać się osobami, które potrafią zainspirować. 

Jakie umiejętności, które nabyłaś podczas nauki w INFOTECH, uważasz za najbardziej kluczowe?

Zdecydowanie umiejętności zawodowe i miękkie.

Gdy w wieku 15 lat zaczynałam robić certyfikat związany z branżą Beauty i brałam udział w licznych projektach liderskich jak i społecznych, istotne było dla mnie to, by wiedzę, której uczę się w szkole przenieść na to co robię poza nią.

Moment, w którym zaczęłam wychodzić do ludzi i przeprowadzać z nimi wywiady, był momentem przełomowym, dostałam możliwości i wsparcie, by rozwijać się w kierunku tworzenia filmów, pracy z ludźmi i kamerą – za co bardzo dziękuję pani Elwirze Małyszko.

Jakie są Twoje plany po ukończeniu nauki w INFOTECH? Czy planujesz kontynuować edukację na studiach wyższych?

Większą część mojego wolnego czasu chce poświęcić podróżom, poznawaniu nowego i rozwijaniu swoich pasji. 

Z przyjaciółkami mamy w planach wsiąść w pociąg i przez miesiąc zwiedzać Europę, by doświadczyć i zobaczyć jeszcze dużo przed studiami. 

Zależy mi na wykształceniu wyższym i wejściu w ten studencki świat, wiem że nie chce kończyć mojej edukacji na liceum ale daje sobie dużą swobodę w wyborze kierunku lub ewentualnej zmianie. 

Czy uważasz, że edukacja otrzymana w Liceum INFOTECH odpowiednio przygotowała Cię do dalszej edukacji i przyszłej kariery zawodowej, biorąc pod uwagę obecne zapotrzebowanie rynku pracy?

Uważam, że zostałam odpowiednio przygotowana.

Dostałam dużo swobody jeśli chodzi o rozwój jednak zawsze miałam poczucie, że edukacja w szkole jest na wysokim poziomie – skutkowało to łatwością w poruszaniu się w różnych branżach.

Jeszcze podczas nauki  miałam propozycje zawodowe w dziedzinach, w których czułam się bardzo swobodnie. 

Zawsze wychodziłam z założenia i rozmawiałam o tym z osobami z mojego otoczenia, że ta szkoła naprawdę daje możliwości i pomaga rozwinąć ciebię jako osobę i twoje zainteresowania – tylko trzeba to pokazać i umieć wykorzystać ;). 

Jakie projekty lub prace realizowałeś/aś podczas nauki w INFOTECH?

W 2021 roku miałam okazję pracować nad filmem animowanym do konkursu finansowanego przez Fundusze Norweskie.

Film wygrał w ogromnej konkurencji krajowej (ponad 2000 prac) główną nagrodę dla szkoły, którą była pracownia multimedialna w postaci 15 komputerów. 

Po ogłoszeniu wyników i tak naprawdę niespodziewanej wygranej zostałam zaproszona jako reprezentantka całego zespołu do czwartej edycji East Design Days pt. ,,Talenty Przyszłości’’ by opowiedzieć o filmie i procesie twórczym. 

Od tego tak naprawdę zaczęła się moja przygoda z tworzeniem filmów.

Dość szybko wkręciłam się w świat mediów i zaczęłam jeździć razem z innymi osobami z mojej specjalizacji m.in. przeprowadzać wywiady w szkołach podczas 1-go Białostockiego Forum Edukacyjnego jako medialna obsługa pod okiem Dawida Łasińskiego (Pan Belfer).

Realizowałam również film w ramach warsztatów animacji z Julią Orlik-Buratyńską podczas 17. MFFK ŻUBROFFKA Short Film Festival. 

Film pt. ,,MIKRODOBRO’’ zdobył główna nagrodę w kategorii młodzieżowej ze wsparciem profesjonalnych twórców w XI edycji przeglądu OKO KALEJDOSKOPU.

Nasz film znalazł się również wśród laureatów 12. Ogólnopolskiego Festiwalu O!PLA 2024! Zdobywając Brązowy Tobołek Koziołka Matołka w kategorii Waran z Polski.

W międzyczasie udało mi się zrealizować projekt społeczny pt. ,,JAK ZROBIĆ PIERWSZY KROK’’ o motywacji i działaniach społecznych, który odbył się na Wydziale Socjologii w Białymstoku i podjęłam się pracy dotyczącej prowadzenia stron internetowych.

Czy uważasz, że inwestycja w edukację w prywatnej szkole jak INFOTECH się opłaciła?

Zdecydowanie. Mając stały kontakt z osobami z publicznych szkół śmiało jestem w stanie stwierdzić, że idąc do takiej szkoły co oni, nie miałabym tylu możliwości co w INFOTECHU. 

Mam wrażenie, że szkoły prywatne nie wrzucają wszystkich do jednego worka, ale w przeciwieństwie do szkół publicznych skupiają się na danej osobie, jako oddzielnej jednostce. 

W jakim stopniu podczas nauki w INFOTECH kładziono nacisk na rozwijanie Twoich umiejętności osobistych, takich jak kreowanie marki osobistej? Czy odbywały się jakieś specjalne warsztaty lub zajęcia poświęcone temu tematowi?

Na pewno w dużym stopniu ten nacisk był odczuwalny.

Obowiązkowo uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez panią Paulinę Wolfram (trenerkę rozwoju osobistego i kompetencji społecznych), które nosiły nazwę ,,coaching kariery’’. Uczyliśmy się m.in. jak budować markę osobistą, pracy w grupie, różnych technik zapamiętywania jak i wykorzystywania swoich umiejętności w zawodach. 

Czy postrzegasz swoją edukację w INFOTECH jako ważny krok w budowaniu swojej przyszłej kariery? Dlaczego?

Myślę, że był to jeden z ważniejszych kroków.

Różnorodne lekcje, w których mieliśmy możliwość brać udział sprawiły, że mogliśmy kształtować się coraz bardziej. 

Próbowaliśmy, wychodziliśmy z inicjatywami i przy okazji świetnie się przy tym bawiliśmy. 

Nauka w INFOTECHU otworzyła mi dużo dróg związanych z tym co mogę robić w życiu i wiem, że na pewno z nich skorzystam. 

W jakich obszarach najbardziej lubisz się rozwijać i co sprawia Ci największą radość w nauce?

Najbardziej lubię uczyć się z książek z historii sztuki, a największą radość sprawia mi pozyskiwanie wiedzy, którą mogę przenieść na codzienne życie i zauważać więcej w otaczających mnie na co dzień miejscach.

Nawet najmniejsze postępy ogromnie motywują mnie do dalszego działania i odnoszenia kolejnych sukcesów.

Jakie są Twoje zainteresowania i jak lubisz spędzać wolny czas?

Wolny czas najczęściej spędzam z przyjaciółmi. 

Lubię czytać książki, oglądać seriale, fotografować i podróżować. 

Podróżom najchętniej oddałabym swój cały wolny czas więc cieszę się, że pomaturalne najdłuższe wakacje głównie spędzę robiąc właśnie to.

Interesuje się również tworzeniem filmów i uchwytywaniem na kamerze tego co dla oka nie zawsze jest zauważalne i oczywiste. 

Dążę do tego by zrobić coś większego i pokazać to światu – kto wie może w niedalekiej przyszłości ;). 

Jakie są Twoje dalsze plany zawodowe po ukończeniu INFOTECH?

Chcę dalej rozwijać się graficznie i pracować w tym zawodzie.  Sprawia mi to dużą przyjemność. 

Zależy mi też na tym, by moje zafascynowanie do tworzenia filmów ciągle pielęgnować i sprawdzać swoje możliwości w różnych miejscach. 

Intensywnie myślę o studiach w dziedzinie reżyserii filmowej i nie zamykam się z wyborem uczelni tylko w Polsce. 

Jak oceniasz przyszłość branży technologicznej i czy uważasz, że wykształcenie średnie jest ważne dla budowania kariery w tej dziedzinie?

Za mało wiem, by wypowiadać się o przyszłości branży technologicznej, ale na pewno wygląda bardzo obiecująco. 

Choć wykształcenie średnie stanowi ważną podstawę, sukces w tej branży często zależy od kombinacji formalnej edukacji, praktycznych umiejętności i doświadczenia.  

Wychodzę z założenia, że najważniejsze zawsze jest zaangażowanie i podejście, z którym się podchodzi do danej sprawy.