Liceum Infotech

3 kwietnia w VII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku odbyła się konferencja pt. „Zaświeć się na niebiesko dla młodzieży ze spektrum autyzmu”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Panią Joannę Misiuk, Radną Miasta Białystok, Fundację Białystok Działa MY, Fundację Iskra oraz Fundację Grupy Unibep Unitalent,  a partnerem były Szkoły INFOTECH.

Spotkanie dedykowane było nauczycielom i wychowawcom klas VII i VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także pedagogom i psychologom z Miasta Białegostoku. Frekwencja konferencji przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Jako społeczność chcemy być częścią takich wydarzeń, dlatego cieszymy się, że temat spotkał się z tak dużym zainteresowaniem.

W ramach konferencji nasze nauczycielki, Pani Patrycja Gołaszewska oraz Pani Agnieszka Terechowicz, brały udział w debacie dotyczącej codzienności młodzieży ze spektrum autyzmu, do której zaproszono również Panią Monikę Kożuchowską-Dojlido oraz Pana Andrzeja Szumowskiego, rodziców nastolatków z autyzmem. Debatę poprowadziła Pani Dorota Sawicka.

Uczestnicy w ramach konferencji obejrzeli także reportaż „Tak blisko, a tak daleko” będący oddaniem głosu młodzieży w spektrum, która opowiada o osobistych doświadczeniach i wyzwaniach na swojej ścieżce edukacyjnej.

Ponadto nasze nauczycielki, Pani Gołaszewska oraz Pani Terechowicz przygotowały lekcję wychowawczą na temat uczniów neuroróżnorodnych w środowisku szkolnym oraz materiały do wykorzystania w pracy z uczniami, z którymi warto się zapoznać i wdrożyć do wykorzystania w Państwa placówkach edukacyjnych.

Link: Materiały z konferencji

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz gościom, którzy byli z nami tego dnia. Mamy nadzieję, że to zaledwie początek debaty na temat integracji, inkluzywności i edukacji otwartej na różnorodność.

Zdjęcia z wydarzenia: Anna Alimowska