Liceum Infotech

„Co czujesz – poczuj i nazwij swoje emocje” – w INFOTECHu chcemy o tym rozmawiać, bo ma to dla nas ogromne znaczenie 🙃🥹😅🥰😋🤩


Emocje pojawiają się zawsze gdy dzieje się coś ważnego… nie zawsze są przyjemne, ale zawsze są i mówią nam o nas coś niezwykle ważnego 🙂
Umiejętność ich zauważania, rozpoznawania i zarządzania nimi jest jedną z najważniejszych kompetencji przyszłości. Emocje są rodzajem kompasu życiowego – pokazują nam i informują nas co się z nami dzieje. Śledząc trendy biznesowe, rozwojowe i edukacyjne śmiało możemy powiedzieć, że nastała era inteligencji emocjonalnej, czyli czas kompetencji, które świadomie pozwalają nam zarządzać emocjami i relacjami.


🟢 Jak pisze w swoich pracach Jacek Santorski – lider przyszłości nie zaczyna dnia od listy „to do”, ale od listy „to be”.


🟡 W książce „Inteligencja emocjonalna” Daniel Goleman udowadnia, że jest ona w 80 % odpowiedzialna za sukces życiowy: „Sukces życiowy co najwyżej w dwudziestu procentach zależy od IQ. W takim razie pozostaje jeszcze osiemdziesiąt procent innych oddziaływań – grupa czynników, nazywana inteligencją emocjonalną“.


🟠 Jedną z najważniejszych kompetencji inteligencji emocjonalnej jest samoświadomość i umiejętność nazywania emocji.


🔵 Dlatego rozpoczynamy szkolną kampanię „Co czujesz – poczuj i nazwij swoje emocje”, która będzie okazją do poznania i przyglądania się emocjom takim jak radość, smutek, strach, złość, miłość, wstyd wstręt i zaciekawienie.


🟢 Zapraszamy Was do wspólnej podróży do WAS samych, aby lepiej poznać, zrozumieć świat i siebie, a podróż ze sprawnym kompasem doprowadzi Cię prosto do celu, bez błądzenia po miejscach, które Ci nie służą.


🟣 Już dziś możesz zacząć pracować nad swoją inteligencją emocjonalną.