Chemia

Jestem absolwentką Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Warszawskiego Filii w Białymstoku kierunku chemia. Posiadam stopień nauczyciela dyplomowanego oraz jestem egzaminatorem egzaminu maturalnego z chemii od 2004 roku. Będąc nauczycielem ukończyłam Studia Podyplomowe w zakresie Technologii Informacyjnej i Informatyki na Wydziale Matematyczno-Fizycznym UwB, kurs dla nauczycieli chemii w zakresie pomiaru dydaktycznego oraz wiele innych kursów przydatnych w pracy z młodzieżą. Pełniłam funkcję przewodniczącej zespołu wychowawczego, obecnie jestem koordynatorem zespołu ds. promocji szkoły w IV Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Białymstoku oraz współpracuję z Placówką Kształcenia Ustawicznego „Logos” Centrum Edukacyjne w Łomży. Uczestniczyłam w licznych projektach. Największe z nich to: „Nauki ścisłe priorytetem społeczeństwa opartego na wiedzy” w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych”, „USUS EST OPTIMUS MAGISTER – Praktyka jest najlepszym nauczycielem” realizowanego przez Lidera Projektu UwB, „ Szkoła bez korepetycji” organizowanego przez IV LO. W czasie realizacji projektów byłam opiekunem praktyk studenckich, prowadziłam zajęcia z chemii dla młodzieży licealnej oraz kursy przygotowujące do egzaminu maturalnego. Jestem doświadczonym nauczycielem z wieloletnim stażem w pracy z młodzieżą licealną. U swoich uczniów cenię pracowitość, zaangażowanie jak i kreatywność. Staram się im pokazać , że chemia to nie tylko rozwiązywanie zadań i uczenie się na pamięć czy liczne wzory, ale także dużo zabawy m.in. w różnych eksperymentach, które mogą wykonać nawet sami w domu. Wolny czas lubię spędzać aktywnie na łonie natury, podróżować, spacerować oraz próbować nowych rzeczy np. lot balonem.

e-mail: ewa.noskowicz@infotech.edu.pl