Policz się z zadaniami i wygraj super szybkiego laptopa!

Weź udział w konkursie matematyczno-informatycznym szkół INFOTECH

zgłoś sie do konkursu

Do wygrania ultrabook ASUS ZENBOOK 14

Szczegóły konkursu

Konkurs matematyczno-informatyczny

Jeśli lubisz matematykę, fizykę, interesujesz się komputerami, zadania z gwiazdką zjadasz na śniadanie, a co najważniejsze marzysz by w przyszłości zostać programistą lub innym mistrzem nowych technologii to mamy coś dla Ciebie!
  • Sprawdź się w konkursie informatyczno-matematycznym organizowanym przez Technikum Programistyczne INFOTECH dla uczniów i uczennic ósmej klasy szkoły podstawowej.

Będziesz miał okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu logicznego myślenia oraz zagadnień matematycznych.

Konkurs będzie miał formę testu z zadaniami z obszaru matematyki i informatyki. Przykładowe zadania znajdziesz tutaj

• Konkurs odbędzie się w sobotę 27 marca 2021 r w siedzibie Technikum Programistycznego INFOTECH przy ulicy Ciepłej 40E, trzecie piętro (wejście od ulicy Fabrycznej).

Do wygrania gwarantowane miejsce w Technikum lub Liceum INFOTECH, zwolnienie z opłat i czesnego a do tego stypendium o wartości nawet 1200 zł.

Łączna wartość wszystkich nagród to 20 000 zł.

Nie zwlekaj, zgłoś się do konkursu już dziś, liczba miejsc ograniczona!

luty

28 luty 2021
    Do tego dnia przyjmujemy zgłoszenia.

marca

27 marca 2021, godzina 9:00 Tego dnia odbędzie się konkurs w siedzibie Technikum INFOTECH

kwietnia

7 kwietnia 2021 (17 kwietnia 2021 w przypadku konieczności dogrywki) Tego dnia ogłosimy laureatów konkursu

Konkurs będzie miał formę testu wielokrotnego wyboru złożonego z zadań z matematyki i informatyki

Pobierz przykładowe zadania
  • Zakres materiału z informatyki:

• Tworzenie i analizowanie algorytmów zapisanych w postaci: schematu blokowego, listy kroków, pseudokodu zawierających instrukcje warunkowe i iteracyjne oraz funkcje.
    • Algorytmy sortowania: sortowanie bąbelkowe, sortowanie przez wybór, sortowanie przez wstawianie, sortowanie kubełkowe, algorytmy tekstowe: znajdowanie anagrama i palindromu, algorytmy znajdowania najmniejszego i największego elementu w zbiorze.
    • Algorytmy szyfrowania: szyfrowanie kolumnowe, szyfr Cezara, szyfr Vigenère’a.
    • Analiza algorytmów rekurencyjnych.
    • Systemy liczbowe: binarny i szesnastkowy.
    • Algorytmy wykorzystujące badanie podzielności liczb.
  • Zakres materiału z matematyki:

• Liczby naturalne w dziesiątkowym układzie pozycyjnym oraz działania na liczbach naturalnych.
    • Liczby całkowite oraz działania na liczbach całkowitych.
    • Ułamki zwykłe i dziesiętne, działania wieloetapowe na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.
    • Elementy algebry, wyrażenia algebraiczne.
    • Proste i odcinki, kąty, wielokąty, koła i okręgi, bryły.
    • Obliczenia w geometrii.
    • Obliczenia praktyczne.
    • Elementy statystyki opisowej.
    • Zadania tekstowe.
    • Zadania na dowodzenie.
    • Umiejętność logicznego myślenia.
    • Umiejętność wyciągania wniosków.
Rozwiązywanie testu konkursowego trwa jedną godzinę zegarową. Uczniowie rozwiązują test na komputerze w siedzibie Technikum Programistycznego INFOTECH w Białymstoku z zachowaniem reżimu sanitarnego pod nadzorem członka Komisji Konkursowej.

• Rozwiązywanie testu rozpocznie się 27 marca 2021 r. o godz. 9.00
  • Konkurs składa się z 30 pytań.
  • Pytania mogą być jednego lub wielokrotnego wyboru, a także mogą to być pytania otwarte.
  • Do konkursu może przystąpić maksymalnie 50 uczniów, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoś się do konkursu

Nagroda główna

Ultrabook ASUS ZenBook 14 UX425EA
Wyjątkowo smukły, lekki i nowoczesny ultrabook ASUS ZENBOOK 14.
Idealny do szkoły i domu - Procesor Intel Core i5, 16GB RAM, Grafika Iris Xe Graphics.
Sprosta wszystkim potrzebom młodego mistrza programowania

Nagrody dodatkowe

Głównymi nagrodami w konkursie są gwarantowane miejsca w Technikum i Liceum INFOTECH, zwolnienie z
wpisowego i rocznego czesnego oraz nagrody pieniężne dla uczniów i nauczycieli.

Nie zwlekaj i zgłoś się do konkursu

Zgłoszenia przyjmujemy od 15 do 28 lutego. Liczba miejsc ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

wypełnij formularz zgłoszeniowy