Liceum Infotech

„Ten, kto czyta książki, przeżywa tysiąc żyć, zanim umrze. Ten, kto nie czyta, żyje tylko raz.” – George R.R. Martin.


Podążając za tą myślą nasze polonistki Pani Katarzyna Polak i Pani Ewa Ziejewska, zorganizowały międzyszkolny konkurs upowszechniający czytelnictwo – ZA OKŁADKĄ, turniej polegający na prezentacji przez uczestników książki metodą booktalkingu.


Ale czym jest sam booktalking?


Booktalking to krótkie zareklamowanie książki.


Nie jest to streszczenie ani recenzja, raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie.


Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.


Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnienie tylko “kuszących fragmentów”.


Decyzją jury, w którego skład wchodzili: Pani Justyna Godlewska, Pan Kuba Sosnowski, Pani Alicja Juszkiewicz oraz Pan Tomasz Damulewicz, zwycięzcami turnieju zostały:


I miejsce – Amelia Jelska
II miejsce – Liliana Parish
III miejsce – Hanna Cebula
wyróżnienie – Natalia Stapińska


Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej pomysłowości i kreatywności i czekamy z niecierpliwością na kolejne tego typu wydarzenia.


Patronat nad wydarzeniem objęły: Technikum Programistyczne INFOTECH, Liceum INFOTECH, Podlaska Wieczorynka Edukacyjna, Podlaski Klub Kreatywnych Nauczycieli, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.