Liceum Infotech

4 września o godz. 13:00 (Duża Aula WANS przy ul. Ciepłej 40 w Białymstoku) odbędzie się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024.

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, już niebawem w murach Liceum INFOTECH rozpocznie się kolejny, pełen wyzwań i możliwości, rok szkolny 2023/2024. Serdecznie zapraszamy Was wszystkich do wzięcia udziału w uroczystej inauguracji, która stanowi ważny moment dla całej naszej społeczności oraz do zapoznania się z naszymi celami na nadchodzący rok szkolny.

Ten rok przyniesie wiele okazji do odkrywania, rozwijania się i kształtowania przyszłości w świecie nowoczesnych technologii. W Szkołach INFOTECH wiemy, że przyszłość należy do tych, którzy nieustannie się uczą, stawiają czoła wyzwaniom i poszerzają swoje horyzonty. Dlatego też wchodząc w kolejny rok wspólnych przygód, mamy następujące plany dotyczące naszej wspólnej przyszłości i nie możemy się już doczekać ich realizacji!

Cele na rok szkolny 2023/2024:

  1. Nieustanne poszerzanie wiedzy – świat technologii jest dynamiczny i żeby nadążać za jego rozwojem, nieustannie śledzimy trendy, nowe narzędzia i możliwości, wdrażając innowacyjne rozwiązania do naszego programu kształcenia. Każdy nowy dzień przynosi liczne możliwości, które warto poznawać nie tylko z wrodzonej ciekawości świata, ale także chcąc stawać się pionierami na rynku pracy. Dlatego też w Szkołach INFOTECH stawiamy na aktualne i zaawansowane programy nauczania, aby nasi uczniowie byli zawsze o krok przed konkurencją, gotowi do sprostania wyzwaniom współczesnego świata.

  2. Nabywanie zdolności kluczowych na rynku pracy – branża IT to nie tylko wiedza, ale także konkretne umiejętności. Z myślą o Waszych przyszłych karierach, dbamy o to, byście mogli nie tylko uczyć się teorii, ale też nabywać zdolności w praktyce, poprzez udział w różnorodnych projektach i warsztatach. Pod tym względem ten rok będzie opływał w liczne możliwości wykorzystania swoich umiejętności w praktyce, tak samo jak w latach poprzednich. Z tą jednak różnicą, że czekają nas nowe wyzwania, narzędzia i zagadki do rozwiązania.

  3. Uczestniczenie w konkursach i projektach – najlepszym sposobem na sprawdzenie swoich zdobytych w trakcie edukacji zdolności to rywalizacja z pozostałymi adeptami sztuki programowania i praktyczne działanie. Szkoły INFOTECH oferują szeroką gamę konkursów, w których nasi uczniowie mogą się wykazać, a także możliwość uczestnictwa w projektach, które pozwolą przekuć wiedzę w rzeczywiste rozwiązania. Masz może pomysł na własną inicjatywę? Śmiało, do odważnych świat należy, a my z przyjemnością pomożemy Ci w realizacji Twoich planów!

  4. Rozwój kompetencji miękkich – w dzisiejszym świecie nie wystarczy być ekspertem jedynie na poziomie posiadania wiedzy specjalistycznej, by odnieść sukces. Komunikacja, kreatywność, umiejętność pracy w zespole czy zarządzanie czasem to tylko niektóre z kompetencji, które chcemy kształtować w naszych uczniach. Uważamy, że to one stanowią fundament sukcesu we współczesnym świecie, nie tylko na polu zawodowym, ale także prywatnym. Dlatego też w nadchodzącym roku szkolnym planujemy postawić nacisk na rozwój kolejnych warsztatów z rozwoju kompetencji miękkich, wychodząc naprzeciw wyzwaniom, problemom i potrzebom współczesnego świata. Jesteśmy w tym razem z Wami!

Kochani, przed nami rok pełen inspiracji, nowych doświadczeń i nieskończonych możliwości. Wierzymy, że wspólnie osiągniemy wyznaczone cele i będziemy nieustannie rozwijać naszą społeczność w duchu innowacyjności, pasji i wzajemnego wsparcia.

Do zobaczenia już 4 września o godz. 13:00 na uroczystej inauguracji (Duża Aula WANS na ul. Ciepłej 40 w Białymstoku). Nie możemy się już doczekać!

Z serdecznymi pozdrowieniami, Szkoły INFOTECH.