Liceum Infotech

23 kwietnia 2024 roku, uczniowie klasy 2al Liceum INFOTECH wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Oddział Narodowego Banku Polskiego w Białymstoku.

Celem spotkania było nauczenie młodzieży, jak sprawdzić autentyczność banknotu. Ekspertka z NBP zaprezentowała techniki identyfikacji prawdziwych banknotów, w tym sprawdzanie znaków wodnych i nitki zabezpieczającej. Uczniowie mieli okazję samodzielnie stosować te metody, co praktycznie utrwaliło zdobytą wiedzę. Warsztaty te nie tylko poszerzyły ich zrozumienie obiegu pieniądza, ale również podniosły świadomość o znaczeniu bezpieczeństwa finansowego. Interaktywne ćwiczenia pozwoliły uczestnikom zdobyć praktyczne umiejętności, które mogą wykorzystać w życiu codziennym.

Kierujemy podziękowania dla p. Katarzyny Janewicz za organizację tej cennej inicjatywy edukacyjnej.