Nasz uczeń Oskar Raszkiewicz z 4-tej klasy technikum wygrał Białostocki Test Informatyków, zarówno w kategorii dla szkół średnich, jak i cały konkurs w klasyfikacji ogólnej. Pokonał nie tylko uczniów ze szkół w regionie, wygrał również ze studentami PB. Za obie wygrane otrzymał Indeks na Politechnikę Białostocką oraz łączną nagrodę w wysokości 5000 zł 🏆 👏👏

Jakub Ławreszuk, uczeń klasy 4-tej technikum zajął 4-te miejsce, za co również otrzymał nagrodę finansową oraz indeks na PB 🏆 👏👏

Do wygrania były cztery indeksy, z czego nasi uczniowie zdobyli dwa.

Mimo że poziom był niezwykle wysoki, chłopaki mają otwartą drogę na studia wyższe, a przed nimi dopiero pierwsze egzaminy zawodowe i matura w maju 2025.

Marzenia się spełniają dzięki odpowiednim nauczycielom, motywacji do nauki i ciężkiej pracy uczniów. Warto dodać, że potwierdzają się nasze słowa – INFOTECH, to inwestycja w dobrą przyszłość.

Karol Mozyrski – również uczeń klasy 4-tej technikum zajął 2-gie miejscie w kategorii Python.

Oskar zdobył również 1-sze miejsce w kategorii Technologie Chmurowe Azure oraz 2-gie miejsce w kategorii DevOps.

Kuba zdobył 2-gie miejsce w kategorii Technologie Chmurowe – Azure oraz w kategorii Python.

W kategorii Cyberbezpieczeństwo 2-gie miejsce ponownie zajął Oskar.

Chłopaki rozbili bank i to dosłownie, ponieważ z każdą wygraną wiąże się nagroda finansowa.

Warto podkreślić, że pytania do testu układają firmy z branży IT w regionie we współpracy z Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej, przez co uczniowie mogą sprawdzić realnie wymagane umiejętności na rynku pracy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do brania przykładu z chłopaków, potrzebna jest tylko motywacja do nauki, a dalej, to już Wam ze wszystkim pomożemy ☺