Liceum Infotech

Czy wiedzieliście, że magia kina krótkometrażowego tkwi nie tylko w spektakularnych obrazach, ale także w subtelności małych gestów? 😊

🎬 W tym roku, w ramach Festiwalu ŻUBROFFKA, część naszych uczniów bierze udział w warsztatach „mikrodobro”, prowadzonych przez Panią Julię Orlik-Buratyńską, absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi!

Warsztaty te są przeznaczone dla osób, które chcą zgłębić tajemnice tworzenia filmów, w których dominującym motywem jest idea „small things matter” – małych gestów o wielkim znaczeniu. W czasach, gdzie często dominuje ilość, akcentujemy znaczenie jakości w budowaniu relacji.

Pod okiem Pani Julii, uczestnicy mają okazję zastanowić się nad osobistymi doświadczeniami, gdzie pozornie nieistotne gesty miały duże znaczenie. 

Na bazie tych wspomnień, tworzą filmowe opowieści, które pokażą, jak ważna jest uważność w relacjach i jaki ma wpływ na jakość naszego życia.

Pani Julia Orlik-Buratyńska, znana z takich filmów jak „Bankiet” czy „Mój dziwny starszy brat”, przekaże swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie animacji i efektów specjalnych. Jest to wyjątkowa okazja, aby uczyć się od jednej z najlepszych! 

Zakończenie warsztatów i pokaz filmów odbędzie się 10 grudnia 2023 w Białostockim Ośrodku Kultury. 🎞️