Liceum Infotech

Dlaczego specjalizacja Media Cyfrowe w Liceum INFOTECH?
 
Żyjemy w czasach, gdzie technologia 💻 i media społecznościowe 📱 zdominowały nasz sposób komunikacji. Zjawisko to nie jest przejściowe – to nowa norma, którą zauważają pracodawcy na całym świecie 🌍
 
Ale dlaczego umiejętności z zakresu komunikacji wizualnej (UI, edycja video, projektowanie) są tak ważne na rynku pracy?
 
1️⃣ Komunikacja wizualna: Mózg ludzki przetwarza informacje wizualne 👀 60 000 razy szybciej niż tekst. Wizualne projekty umożliwiają przekazywanie skomplikowanych koncepcji w łatwo przyswajalnej formie, co jest nieocenione w różnych sektorach – od marketingu, przez edukację, po inżynierię 🎬
2️⃣ Umiejętności techniczne i kreatywne: Tworzenie takich projektów, to nie tylko posługiwanie się odpowiednimi narzędziami 🔧, ale również projektowanie treści 📝, montaż i edycja 🖌️, co rozwija umiejętności techniczne i kreatywne 🎨
3️⃣ Zwiększanie zaangażowania: Kontent wizualny (np. filmiki na YouTube lub TikTok) jest popularny w mediach społecznościowych, ponieważ jest bardziej angażujący niż statyczne wpisy. Chcemy kształcić osoby, które będą potrafiły tworzyć treści, które przyciągają i utrzymują uwagę publiczności 👥
4️⃣ Promocja i marketing: Firmy wykorzystują takie umiejętności w mediach społecznościowych do promowania swoich produktów lub usług 🛍️. Zrozumienie, jak tworzyć skuteczne kampanie promocyjne, to cenna umiejętność w dzisiejszym świecie biznesu 💲
 

Dajemy naszym uczniom narzędzia 🔨, które pomogą wygrać z konkurencją na rynku pracy. Przyłączcie się do nas na kolejnych warsztatach z montażu wideo 📽️ i odkryjcie moc, którą daje komunikacja wizualna!

Zgodnie z najnowszymi trendami na rynku, wzbogacamy naszą specjalizację o elementy UX/UI – User Experience i User Interface. W praktyce oznacza to, że nasi uczniowie nie tylko nauczą się tworzyć atrakcyjne i angażujące treści cyfrowe, ale także zrozumieją, jak projektować interfejsy użytkownika, które są intuicyjne, funkcjonalne i przyjazne dla użytkownika.

UX/UI to dziedzina, która rośnie w siłę. Firmy z różnych branż coraz częściej zdają sobie sprawę, że sukces ich produktów cyfrowych zależy od jakości doświadczenia użytkownika. Czy to jest aplikacja mobilna, strona internetowa czy system informatyczny – wszystko wymaga dobrze zaprojektowanego interfejsu użytkownika. A zrozumienie procesów UX pozwoli Wam na tworzenie produktów, które nie tylko są ładne, ale przede wszystkim użyteczne i dostosowane do potrzeb konkretnych użytkowników.

Zapraszamy do wybrania tej unikalnej ścieżki edukacyjnej, która łączy teorię z praktyką, kreatywność z technologią, a także otwiera szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Media cyfrowe z UX/UI to idealna propozycja dla osób, które chcą przekształcić swoje kreatywne pasje w przyszłe zawody, które są teraz i będą w przyszłości w dużej mierze poszukiwane na rynku pracy.

Więcej informacji o specjalizacji Media Cyfrowe:

https://liceum.infotech.edu.pl/media-cyfrowe/

Zachęcamy do skorzystanie z naszej ofery warsztatów z montażu i edycji wideo:

https://technikum.infotech.edu.pl/kursy_i_szkolenia/